Hotel pod radnicí

Náš nově zrekonstruovaný hotel se nachází v těsné blízkosti centra města Šumperk a nabízí svým hostům útulné a plně vybavené pokoje. Samotné centrum města a blízké okolí láká k výletům a na své přijdou opravdu každý. Rodiny mohou navštívit nedaleké Velké Losiny, neskutečně proslulé čarodějnické procesy nebo Ski areál Kouty. Páry potěší romantické prostředí lázní Velké Losiny.

Hostům je k dispozici 12 pokojů a apartmánů s kuchyňkou . Nabízíme dvoulůžkové pokoje, třílůžkové a čtyřlůžkové apartmány. Všechny pokoje jsou nadstandardně vybaveny. Samozřejmostí je vlastní sociální zařízení, plochá obrazovka, bezplatné Wi-Fi a lednice. Apartmány s kuchyňkou poskytují hostům komfort domova. Jsou vybaveny mikrovlnou troubou, lednicí, indukčním vařičem a rychlovarnou konvicí. Za poplatek je možné využít hotelovou prádelnu nebo půjčit fén a žehličku. Lokalita Šumperska je vhodná pro turisty a proto pro naše hosty zdarma nabízíme úschovnu kol a lyžařského vybavení .

V hotelu není k dispozici restaurace, pouze kavárna.

Hotel nemá vlastní parkoviště. Naproti hotelu je městské parkoviště, které je zpoplatněno po-pá od 8:00 do 18:00 20kč/hod.

 

Šumperk

Město Šumperk má výhodnou pozici na křižovatce cest vedoucích k nejvýznamnějším horským základnám – Ramzové, Skřítku a Červenohorskému sedlu, což z něj dělá perfektní volbu pro ty, kteří vyhledávají aktivní dovolenou. Nedaleké okolí města nabízí návštěvníkům spoustu zajímavostí. Za zmínku stojí přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, Zámecký park Velké Losiny nebo Pivovarské muzeum v Hanušovicích. V centru města si pak můžete odpočinout u divadelního představení, v muzeu nebo v některé z mnoha kaváren a restaurací.

Tipy pro turisty

Město Šumperk je obklopeno kopci Jeseníků a jeho okolí uspokojí jak rodiny s dětmi, tak náročnější cestovatele a také sportovce.
V zimě stojí za to navštívit Ski areál Kouty, lyžařský areál s první šestimístnou lanovkou v České republice a tříkilometrovou sjezdovkou. Jedním z nejznámějších zimních středisek je Ski areál Červenohorské sedlo, kde si na prudkém slalomovém svahu užijí i ti nejnáročnější lyžaři. Necelých 15km od Šumperka se nachází Skiareál Přemyslov, který potěší příznivce nočního lyžování. Nachází se zde totiž nejdelší osvětlená sjezdovka na Moravě, měřící 1250 metrů. Celý areál patří mezi jeden z nejmodernějších.

V létě se naopak vyplatí nasednout na kolo a projet se po nové cyklotrase Moravská stezka. Ta je spojnicí mezi Jeseníky a jižní Moravou. Ze Šumperka se můžete vydat směrem k polským hranicím, kde se napojíte na cyklotrasu vedoucí do polského Miedzygórze nebo se směrem na jih projedete Litovelským Pomoravím, přes Olomouc až do Lednicko-valtického areálu.

Velké Losiny si rozhodně nesmíte nechat ujít! Jen několik málo kilometrů od Šumperka můžete navštívit zámek, který je spojen s čarodějnickými procesy, probíhajícími v letech 1678 – 1692. Dalším lákadlem je Ruční papírna, kde zjistíte, jak probíhá výroba papíru. Raritou v České republice je termální park, Termály Losiny. Jako jediný nabízí relaxační a regenerační vodní svět, bazény, napuštěné sirnou termální vodou. Ta má blahodárné účinky na pohybový aparát a mimo jiné pomáhá při kožních a oběhových potížích. Termální park se nachází v lázeňském komplexu, nejstarším a nejznámějším na Moravě.

Pro milovníky historie bude jistě zajímavý hrad Bouzov, který si filmaři vybrali jako kulisu pro své filmy a pohádky. Zámek Úsov vystavěný z jednoho z nejstarších hradů na Moravě zase zaujme ojedinělým lovecko-lesnickým muzeem.